fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Interwencja posła J. Szopińskiego ws. dopłat do kosztów ogrzewania

Podczas  dzisiejszych obrad Sejmu RP, poseł Jan Szopiński apelował do premiera rządu o wprowadzenie sprawiedliwych dopłat do kosztów ogrzewania także dla odbiorców ciepła z sieci i węgla spalanego w kotłowniach lokalnych i osiedlowych.

Lokatorzy mieszkań spółdzielczych i wspólnot mieszkaniowych z Bydgoszczy, Inowrocławia, Żnina, Mogilna, Świecia, Tucholi, Sępólna Krajeńskiego, Nakła i okolicznych gmin pytają, dlaczego nie mogą korzystać z dopłat do kosztów ogrzewania, w przypadku, gdy węgiel jest spalany w kotłowniach lokalnych i osiedlowych, a ciepło dostarczane jest z sieci ciepłowniczej.

Tych  lokatorów także dotkną drastyczne podwyżki cen w najbliższym sezonie zimowym…

Na dzisiaj – lokatorzy, którzy posiadają własne piece węglowe otrzymają od rządu 3.000 złotych, a lokatorzy poszkodowani zwyżką cen ciepła z sieci centralnego ogrzewania, pozostaną bez żadnej pomocy rządu.

W Bydgoszczy, za dostawę ciepła odpowiada Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, które aż 85 procent ciepła dla mieszkańców musi kupować od państwowej elektrociepłowni, której właścicielem jest PGE „Energia Ciepła” SA. 

Dlatego każde, ewentualne podwyższenie cen i taryf w państwowych spółkach energetycznych odbije się wprost na lokatorach, czyli końcowych odbiorcach ciepła na terenie miast i gmin.

W związku z tą niesprawiedliwością, mieszkańcy Bydgoszczy, Inowrocławia, Żnina, Mogilna, Świecia, Tucholi, Sępólna Krajeńskiego, Nakła oraz innych miast
w regionie apelują do Pana Premiera o wprowadzenie takich regulacji, na podstawie których również lokatorzy korzystający z ciepła z miejskiej lub gminnej sieci ciepłowniczej,
nie będą musieli ponosić zwiększonych kosztów, wynikających z rosnących, cen, taryf
i innych opłat 

Samorządowcy i ciepłownicy zwracają się do rządu o utworzenie nowej tarczy ochronnej i objęcie ochroną finansową lokalnych przedsiębiorstw energetycznych, takich, jak bydgoski KPEC, dzięki której, nawet po podniesieniu taryf, mieszkańcy nie będą płacić za ciepło więcej, niż podczas poprzedniego sezonu grzewczego.

W niesprzyjających warunkach pogodowych, sezon grzewczy może zacząć się już
w przyszłym miesiącu, dlatego rząd nie może odkładać w nieskończoność rozwiązania powyższych problemów.

Oprócz dzisiejszej interwencji, poseł złożył w tej sprawie interpelację do Prezesa Rady Ministrów i oczekuje na nią odpowiedzi.

Posłuchaj wypowiedzi posła: 

https://www.facebook.com/jan.szopinski/videos/563913462095898

5 sierpnia 2022 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem